İnstagram Sayfası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Nokta

Bir hevesle instagram sayfası alıp büyütmek, reklam alarak para kazanmak isteyen kişilerin dolandırıldığına çok fazla şahit oluyorum. O nedenle böyle bir rehber hazırlamak istedim. Madde madde dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğim.

İlk mail adresi

İlk mail adresi olmayan instagram hesabı kesinlikle almayın. Çünkü hesabı alıp mail adresini, şifresini, telefon numarasını değiştirseniz bile ilk maile erişimi olan kişi hesabı sizin elinizden alabilir. Bunun nedeni ise instagram uygulamasının politikasında hesap satışının yasak olmasından dolayıdır.

Bazen ilk mail adresi kayıptır, maile erişim yoktur güvenebilirsiniz gibisinden ilanlar görüyorum. Tavsiye etmiyorum. Siz çok güvendiğiniz birisinden alsanız bile hesabı satarken sorun yaşarsınız.

Hesabı aldığınızda ayarlar>güvenlik>verilerine eriş seçeneğinden hesabın daha önceki maillerini ve hesabın ilk mailinin hangisi olduğunu görebilirsiniz.

Bot takipçi/Bot beğeni

Hesaba baktığınızda 100k takipçi 5-10k arası beğeni görebilirsiniz ama artık SMM paneller sayesinde takipçiler ve beğeniler çok ucuz rakamlara satın alınabilmektedir. Dolayısıyla satıcıya hesaba bot basılıp basılmadığını, hesabın yüzde kaçının botlardan oluştuğunu mutlaka sorun.

Takipçilere beş dakika göz atın. Bot takipçi ve beğeni varsa hesaplar kendilerini kullanıcı adlarından vesaire belli edecektir.

Bot takipçiler ucuz olmasından dolayı sizi cezbedebilir ama bot takipçili hesap almanızı da önermiyorum. İnstagram algoritmanızı kötü etkiler, etkileşiminizi düşürür, sağlıklı istatistik verileri almanıza engel olur.

instagram hesabı alırken dikkat edilecek noktalar

Etkileşim

Hesabı almadan evvel sahibinden mutlaka istatistikleri isteyin. Ayrıca istatistiklerde de az önce bahsettiğim SMM paneller sayesinde çok rahat hile yapılabilmektedir. Etkileşim paketleri sayesinden botlar tarafından hikaye görüntülemesi, gönderi kaydetmesi, profil ziyareti gibi istatistikler satın alınabilmektedir.

O nedenle karşı tarafın bilgisayarına bağlanıp, gönderi paylaşıp gelen beğeni ve yorumları bir süreliğine canlı olarak izleyip kararınızı öyle vermeniz sağlıklı bir davranış olabilir. Eğer daha da paranoyaklaşmak isterseniz hesabı gizliye alıp gönderiyi öyle paylaşabilirsiniz. Çünkü gizliye alınmış hesaplara bot beğeni atılamamaktadır.

Alım sonrası

Belirtmeme gerek var mı bilmiyorum ama hesabı alır almaz aldığınız ilk mailin şifresini ve hesabın şifresini değiştirin.

Mail ve instagram hesabında iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin.

Mail adresindeki kurtarma mailini ve telefon numarasını değiştirin.