Web sitesine Google News Abone Ol Butonu Yapımı

Son zamanlarda Google News platformuna web sitelerinin kabul edilmesi hayli kolaylaştırıldı ve eli yüzü düzgün olan sitelerin hemen hemen hepsi onay almaya başladı.

Tabi bunun hit konusuna faydası pek olmadı. Eski news kayıtlı siteler bu bakımdan çok daha öndeler fakat çabuk index almak, otorite kazanmak için news kaydı yapmak faydalı bir şey.

Çoğu haber sitesinde Google News’te abone ol butonu yazısını da görmeye başladık. Bu gibi durumların artmasıyla beraber küçük bloglara sahip kişiler de bu butonu sitelerine eklemek istemeye başladılar. Onlara rehber olacak bir yazı hazırladım. O halde lafı uzatmadan Google news abone ol butonu yapımına geçelim.

Google News Abone Ol Butonu Yapım Aşamaları

İlk önce size linkini vereceğim .svg uzantılı dosyayı sitenize yüklemeniz gerek. Dosyayı yüklemeye çalıştığınızda şu hatayı alabilirsiniz:

‘Üzgünüm, güvenlik nedenleriyle bu dosya tipine izin verilmiyor.’

WordPress bazı güvenlik sorunlarından dolayı bu tip dosyaların yüklenmesine izin vermeyebiliyor. Bu sorunu şu şekilde çözebilirsiniz:

C panel>Dosya Yöneticisi> Public.html>wp-config.php

Wp-config.php dosyasını açıp sağ tıklayıp düzenle seçeğine basıp en alta şu kodu eklemeniz gerekiyor:

define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true);
Bu kodu yazdıktan sonra tüm dosya türlerini sitenize yükleyebileceksiniz.

İlgili dosyaya gitmek için linke tıklayabilirsiniz.

İlgili dosyayı sitemize upload ettikten sonra bir diğer adım olan ek css ekleme işlemine geçiyoruz. Bunu sitenizin özelleştir kısmından da yapabilirsiniz, temanızın style.css kısmından da yapabilirsiniz.

css kodları aşağıdaki gibidir:

.google-news{display:inline-block;vertical-align:top}
.google-news * {
display:table-cell;
vertical-align:middle;
}
.google-news a{color:#fff;width:94px;height:34px;border:1px solid #e3e3e3;border-radius:3px;background:url(BUTON LİNKİ BURAYA) no-repeat center center;background-size:100%}.soft-post-article{height:auto;overflow:hidden}

BUTON LİNKİ BURAYA yazan kısıma kendi sitenize yüklemiş olduğunuz dosyanın linkini eklemeniz gerekiyor. Bu arada sakın parantezler ile oynamayın url yazan yerden sonra boşluk bırakmayın, kod olduğu gibi kalsın. sadece parantez içini değiştirin.

Butonu nerede göstermek istiyorsanız ilgili yerlere vereceğim php kodlarını ekleyin.

<div class="google-news">
<b>Abone Ol </b>
<a href="Bu kısıma news sayfanızın linkini ekleyin" target="_blank" rel="nofollow noopener" title="Abone Ol"></a>
</div>

Bu kısıma news sayfanızın linkini ekleyin yazan kısıma kendi linkinizi ekleyip butonu nerede görmek istiyorsanız oraya ekleyin. İşlem tamamdır.

Tüm işlemler bittiğinde benim blog sitemde göründüğü gibi görünecektir sitenizdeki Google news abone ol butonu.

google news abone ol butonu yapımı